Depilácia a epilácia 

           Prvé zmienky o tejto úžasnej metóde depilácie pochádzajú už zo starovekého Egypta, Mezopotámie a z dôb starého Grécka. Dodnes je najrozšírenejšou formou depilácie napr. medzi moslimskými ženami. Cukrová depilácia sa v Oriente používa veľmi dlho, v Európe sa začala udomácňovať postupne a funguje na rovnakom princípe ako depilácia voskom a možno ju použiť na všetky partie tela. Oproti depilácii voskom má však tá cukrová isté výhody.

        

          Pokým vosk sa pripravuje pomocou chemických prísad, cukrová pasta je z prírodných ingrediencií. Depilácia cukrovou pastou je jediným spôsobom, pri ktorom sa chĺpky vyťahujú z tzv. vlasového vačku v smere rastu, čo zaručuje bezbolestnosť. Týmto spôsobom je možné depilovať ktorúkoľvek časť tela, ako aj modelovať veľmi jemné línie ako obočie, či intímne partie (brazílska depilácia, ktorá je menej bolestivá ako klasická a uvítajú ju najmä ženy s nadmerným ochlpením). Pasta je rozpustná vo vode a jej zvyšky sa dajú ľahko zmyť. Má 100% prírodné zloženie a nespôsobuje alergické reakcie. Eliminuje podráždenie pokožky, nepríjemné vyrážky a začervenanie, a preto je vhodná i pre citlivú pokožku. Keďže je cukor prírodný konzervant, jeho vysoký obsah v paste pôsobí antibakteriálne, preto sa pri použití do pokožky nedostanú baktérie, a tak nedôjde k jej zapáleniu.

          Cukrovou depiláciou sa odstaňujú chĺpky dlhé približne 5 mm, a preto môže byť pokožka stále hladká. Tento efekt vydrží 3-5 týždňov. Pri pravidelnej depilácii, ktorá sa nestrieda s holením, sa korienok chĺpka oslabuje a časom prestáva rásť úplne.

         Cukrová depilácia nemá stanovenú minimálnu hranicu veku, ani pohlavia. Podstupujú ju ženy, muži, aj dospievajúce dievčatá, ktoré trpia nadmerným ochlpením. Na prvé sedenie je potrebné neholiť si ošetrovanú oblasť 2 týždne a 24 hodín si nekrémovať depilované oblasti.

Cenník cukrovej depilácie

Horná pera

4€

Brada

4€

Tvár

10€

Podpazušie

10€

Ruky

20€

Pupok

5€

Brucho

12€

Zadok

13€

Bikiny

14€

Brazílska depilácia ( celých intímnych partií )

25€

Predkolenie

20€

Stehná

20€

Depilácia pre pánov:
Chrbát

25€

Hruď

20€

Brucho

15€

Podpazušie

15€